Australijscy projektanci zyskali popularność tworząc minimalistyczne i proste meble, które cieszą się sympatią wśród odbiorców na całym świecie. Po krześle Herdle, przyszedł czas na całą kolekcję, obejmującą jeszcze ławkę i stołek.

Dowel Jones to studio projektowe, na którego czele stoją Adam Lynch i Dale Hardiman z Melbourne. Przyjaciele założyli je dokładnie trzy lata temu, po wieloletniej współpracy n a jednym z uniwersytetów. W 2015 r. Zadebiutowali w Hurling projektując krzesła – stołki dla jednej z tamtejszych restauracji. Stworzyli coś w rodzaju taboretów, które świetnie wpisywały się w restauracyjną przestrzeń. Popularność na rynku restauracyjnym, czy hotelarskim, jaką zespół zyskał po tym projekcie, zainspirowała artystów do stworzenia całej kolekcji tego typu produktów. Kolekcja Hurdle obejmuje drewniane fotele z ramami wykonanymi z białej blachy stalowej.

Czołowe modele zostały rozłożone na wysokie warianty stołków barowych, krzesło typu Half Hurdle High High i krzesło pełne. Przy białych ramkach i wysokich plecach, przypominają kształt krzesełka sędziego na korcie tenisowym. Studio stworzyło również wysoką wersję istniejącego stołka Sir Burly, który ma podobny kształt do zakresu Hurdle. Każdy z wymienionych modeli ma również swój odpowiednik w wersji krzesła przedłużonego, czyli ławeczki. Cała rodzina krzeseł została zaprezentowana na austriackiej kwietniowej wystawie w Mediolanie podczas tygodnia projektowania.

Popularność na rynku restauracyjnym, czy hotelarskim, jaką zespół zyskał po tym projekcie, zainspirowała artystów do stworzenia całej kolekcji tego typu produktów.

Kolekcja Hurdle obejmuje drewniane fotele z ramami wykonanymi z białej blachy stalowej

Przy białych ramkach i wysokich plecach, przypominają kształt krzesełka sędziego na korcie tenisowym.

Podziel się: